Właściwości zdrowotne bananów suszonych

Najlepsze koparki

Właściwości zdrowotne bananów suszonych

Zdrowe i świadome odżywianie staje się coraz popularniejsze. Ludzie chętniej niż kiedyś przechodzą na wegetarianizm czy weganizm oraz eliminują ze swoich diet niezdrowe składniki, takie jak cukier. Dzięki uzupełnianiu swojej diety bardziej naturalnymi zamiennikami, na przykład bananami suszonymi, dostarczają sobie dużo więcej wartości odżywczych.

Dlaczego warto spożywać banany suszone?

banany suszoneWzrastające zapotrzebowanie na zdrowe i smaczne przekąski sprawia, że na rynku żywności ekologicznej i dietetycznej pojawia się coraz więcej różnorodnych produktów. Jednym z najczęściej wybieranych zamienników tradycyjnych cukierków czy chrupek są banany suszone. Jest to doskonały sposób na dostarczenie organizmowi witamin oraz wapnia, fosforu czy potasu w dużo ciekawszej formie niż tradycyjny owoc. Działają korzystnie na regulację gospodarki wodnej w ciele oraz oczyszczanie organizmu. Dzięki suszeniu, zachowują one wartości odżywcze przez okres nawet sześciu miesięcy oraz są dużo łatwiejsze do przechowywania czy dalekiego transportu. Banany w formie suszonej przypominają chipsy, co może zachęcić dzieci do spożywania zdrowych przekąsek. Są produktem sytym i dostarczającym energii, co sprawia, że doskonale nadają się na przekąskę do szkoły, pracy czy w podróż. Poza tym pozytywnie wpływają na zaśnięcie, dzięki czemu można się nimi delektować nawet w godzinach wieczornych. 

Jednymi z najpopularniejszych owoców są banany, jednak ich krótki okres świeżości i kłopotliwość przechowywania sprawiają, że w formie suszonej można dużo dłużej cieszyć się ich smakiem. Zastąpienie wieczornych przekąsek, jak cukierków czy chipsów bananami suszonymi pozwala na dodanie do swojej diety wartości odżywczych w ciekawej formie, którą można zabrać do plecaka czy torebki.