Szybką dezynfekcja wody

Najlepsze koparki

Szybką dezynfekcja wody

Dietetycy zalecają, aby dziennie wypijać od półtora do nawet trzech litrów dziennie wody, poza kawą, herbatą czy zupami. Najlepsza jest woda mineralna lub źródlana, ale czasem wystarczy nawet woda z kranu, odpowiednio przygotowana.

Czy można samodzielnie dezynfekować wodę?

dezynfekcja wody pitnejMogłoby się wydawać, że wody na świece jest  pod dostatkiem, bo przecież są morza i oceany. Jednak woda w nich nie nadaje się do picia, bo jest słona lub zbyt skażona. Jedynie z naturalnych źródeł, podziemnych studni czy sprawdzonych zbiorników wodnych można ją pić. Wody butelkowe są dość drogie, dlatego też niektórzy decydują się na picie wody z kranu, którą uprzednio odpowiednio przygotują. Przede wszystkim jest to dezynfekcja wody pitnej, którą możemy samodzielnie wykonać w domu. Wystarczy posiadać generator ozonu, który w kilka chwil dokładnie oczyści wodę ze wszelkich bakterii, wirusów, pleśni, grzybów czy nawet pestycydów i różnych szkodliwych substancji. W wielu miastach Polski władze zachęcają do picia wody z kranu, ponieważ jest czysta i zawiera cenne pierwiastki. Jednak zawsze warto ją zozonować, aby mieć pewność co do jej stanu. Ozon jest silnie toksycznym i asektycznym gazem, który już od bardzo dawna jest powszechnie stosowany w dezynfekcji wody, żywności czy pomieszczeń. Jeżeli bedzie właściwie używany, to przynosi bardzo dużo korzyści dla zdrowia. Wystarczy nalać wodę do plastikowej lub szklanej butelki i wsadzić do niej rurkę ozonatora z odpowiednim dyfuzorem. Po około dwudziestu minutach, woda jest gotowa do spożycia.

Jak widać ozonowanie wody w celu jej dezynfekcji wcale trudne nie jest i każdy może samodzielnie je wykonać. Czysta woda jest szalenie ważna dla każdego żywego organizmu, dlatego warto wybierać tą, która jest dla nas bezpieczna.