Skuteczne proszki do prania

Najlepsze koparki

Skuteczne proszki do prania

Odzież, którą nosimy, systematycznie ulega zabrudzeniom, które trzeba usuwać w pralce lub w profesjonalnej pralni. Na szczęście większość z plam można łatwo usunąć, nawet średniej jakości detergentem, ale bywają też takie, które wymagają specjalnego traktowania.

Jaka jest jakość proszków do prania?

proszki do prania niemieckiePierwszymi profesjonalnymi produktami do prania jakie pojawiły się na rynku były proszki. Co prawda ich jakość znacznie odbiegała od dzisiejszych, ale każdy z nich korzystał, bo nie było innych. Dziś możemy dowolnie wybierać pomiędzy ich rodzajami i producentami, ponieważ jest ich kilkadziesiąt i ciągle pojawiają się nowe, ulepszone. Jednak zawsze proszki do prania niemieckie były uznawane za najlepsze, ponieważ posiadały wyjątkowo skoncentrowany skład. Proszek przez wielu klientów jest uznawany za podstawowy detergent piorący, który najlepiej sobie radzi z trudnymi do usunięcia plamami. W niemieckich proszkach jest minimalna ilość wypełniaczy oraz substancji spieniających, które nie wypływają na skuteczność działania, a jedynie nadają im wagę. Ważne są aktywne substancje piorące, które potrafią już po pierwszym praniu zlikwidować plamy z kawy, herbaty, czerwonego wina czy sosu pomidorowego. Ponadto niemieckie proszki są w stanie skutecznie usuwać zabrudzenia już w niskiej temperaturze, co jest nieosiągalne dla tanich proszków z Polski. Są też bardzo mocno skoncentrowane, przez co używa się ich w niewielkiej ilości, a dają satysfakcjonujące efekty w postaci nieskazitelnie czystego prania.

W sklepach z chemią niemiecka znajdziemy proszki różnych firm do białych i kolorowych tkanin, które mają nieco inne składy, ale działają równie skutecznie. Ich cena może być nieco wyższa od powszechnie dostępnych na naszym rynku, ale na pewno wystarczą na znacznie dłużej.