Najlepsze przytulanki sensoryczne

Najlepsze koparki

Najlepsze przytulanki sensoryczne

Zabawki są dla dzieci najważniejszym elementem okresu dzieciństwa, ponieważ bawią, uczą i pozwalają poznawać zasady rządzące światem. Jedne uczą koncentracji, kolorów, rozpoznawania kształtów, a inne ćwiczą sprawność małych paluszków. Każda zabawka będzie dobra pod warunkiem, że zostanie dopasowana do wieku dziecka i jego możliwości.

Do czego służy przytulanka sensoryczna?

polecane sensoryczne przytulankiDzieci uczą się od pierwszego dnia życia, ponieważ ich mózgi są jak gąbki chłonące wodę. Najwięcej nowych neuronów tworzy się w ciągu pierwszych trzech lat, dlatego też tak ważna jest praca z dzieckiem przez pierwsze trzy lata. Oczywiście później jest to równie istotne, ale w tym okresie dzieci poznają wszystkie podstawowe informacje i zdobywają najważniejsze umiejętności niezbędne w życiu. Już na etapie nauki chwytania przedmiotów idealne są polecane sensoryczne przytulanki, które pozwalają dzieciom poznawać różne tekstury. Są on idealne dla kilku miesięcznych niemowlaków, ponieważ na tym etapie badają rączkami każdy przedmiot. Bardzo ważne jest w tym okresie, aby dostarczać maluchom wiele bodźców zewnętrznych w postaci zimnych i ciepłych przedmiotów, gładkich i chropowatych, z wypustkami lub w prążki. Przytulanki są idealne dla takich małych dzieci, ponieważ są miękkie i mogą im towarzyszyć przez cały dzień. Moe to być pluszowy mis z szeleszczącymi uszami, miękka myszka z piszczącym noskiem czy piesek z gumowymi łapkami. Bardzo popularne są przytulanki kocyk, które mają wewnątrz szeleszczącą folię, ponieważ przy każdym ruchu wydaje ona interesujące dla malucha dźwięki. Takie zabawki niesamowicie pobudzają dziecko i rozpalają jego ciekawość, przez co chce on do nich sięgać lub starać się dojść. Z wiekiem zaczynają dostrzegać coraz więcej kolorów, a kontury przedmiotów widzą coraz dokładniej, zatem przytulanka sensoryczna będzie dla nich bardzo interesująca.

Czasem nie warto kupować maluchom stosu zabawek, ponieważ nie wszystkie się sprawdzą. Lepiej stawiać na polecane zabawki sensoryczne, które świetnie rozwijają i dostarczają dzieciom niesamowitych doznań. W sprzedaży znajdziemy przeróżne rodzaje takich przytulanek, które świetnie się sprawdzą w pierwszych miesiącach życia dziecka. Są miękkie i nie mają ostrych ani mogących się oderwać elementów.