Musiałem ogłosić swoją upadłość konsumencką

Najlepsze koparki

Musiałem ogłosić swoją upadłość konsumencką

Kilka lat temu zadłużyłem się na potęgę. Miałem świetną pracę i dużo zarabiałem a jak się dużo zarabia to się też dużo wydaje. Ja kupowałem wszystko co tylko chciałem, ale większość rzeczy kupowałem na raty. W końcu każdy sklep chciał mi je dać, więc skrzętnie z tego korzystałem. Od kilku miesięcy przestałem spłacać swoje zobowiązania, bo straciłem pracę.

Skorzystałem z pomocy gliwickiej firmy oddłużeniowej

gliwice upadłość konsumenckaNawet nie wiedziałem, że dzisiaj można ogłosić swoją upadłość nie będąc firmą ani przedsiębiorstwem. Usłyszałem kiedyś w radiu reklamę firmy z Gliwic, która pomagała w pozbyciu się długów i zobowiązań. Była to moja ostatnia deska ratunku, więc od razu skontaktowałem się z podanym numerem telefonu. Umówiłem się na rozmowę i okazało się, że warto było odwiedzić Gliwice upadłość konsumencka – tak się fachowo nazywa ten stan, który firma z Gliwic pomogła mi osiągnąć. Wiązało się to z postępowaniem w sądzie, bo to jest właściwa jednostka, która może taką upadłość zatwierdzić. Z pomocą firmy z Gliwic wszystko poszło naprawdę bardzo gładko. To, że ogłosiłem swoją upadłość nie oznacza, że nie muszę spłacić wszystkich zaciągniętych pożyczek i kredytów. Jednak sąd rozłożył mi te zobowiązania na dwadzieścia lat, dzięki czemu miesięcznie mogę płacić niewielkie raty. Jest to duże ułatwienie, ale jednocześnie ogromna nauczka na przyszłość. Teraz już wiem, że nie powinienem był żyć ponad stan.

Jestem pewien, że bardzo wielu ludzi ma dzisiaj kłopoty z wypłacalnością. Zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach dosyć łatwo można było stracić nawet najlepszą pracę. Pomogła w tym przecież trwająca od miesięcy pandemia. Mnie na szczęście pomogli dobrzy ludzie z firmy oddłużeniowej. Znalazłem też nową pracę, dzięki czemu mogę spłacać powoli wszystkie swoje zaległe zobowiązania.