Krzyż z drewna, metalu czy plastiku?

Najlepsze koparki

Krzyż z drewna, metalu czy plastiku?

Dla katolików krzyż stanowi podstawowy symbol ich wiary oraz wyznawanych wartości. Nic więc dziwnego, że w wielu domach i mieszkaniach na ścianach umieszczony został właśnie krzyż, który ma chronić domowników i przypominać im o naukach chrześcijańskich. Niektórzy jednak rezygnują z tego typu dodatku twierdząc, że nie pasuje do zaaranżowanego wnętrza.

Drewniany krzyż – symbolem wiary 

krzyż drewnianyOczywiście jest to nierozsądny i bardzo płytki argument, choć jak się okazuje dla niektórych dosyć istotny. Na szczęście producenci dewocjonaliów proponują naprawdę bogaty wybór krzyży zawieszanych na ścianę – również są to nowoczesne wersje wykonane choćby z metalu czy innego stylowego materiału. Należy pamietać, że sam wygląd krzyża nie ma żadnego znaczenia, ponieważ liczy się jego symbol i chęć zawieszenia go w naszym domu. Jeśli nie odpowiada nam tradycyjny krzyż drewniany (bez względu na powód) to z pewnością znajdziemy inny lepiej wpasowujący się do nowoczesnego wnętrza. Niejednokrotnie rodzice są rozczarowani i smutni, gdy ich już dorosłe dzieci nie chcą powiesić krzyża w nowym mieszkaniu. Może właśnie w takiej sytuacji warto ich zaskoczyć i kupić krzyż w nowoczesnej i stylowej odsłonie. Sprzedawcy tego typu produktów także muszą dopasować się do zmieniających się trendów i proponują naprawdę różnego rodzaju krzyże, obrazy, ikony i figurki o motywie religijnym. 

Mimo nowoczesnego świata i zmieniających się wartości wciąż znaczna część ludzi przystaje przy tradycyjnym krzyżyku wykonanym z drewna, które przecież także jest pewnego rodzaju symbolem nawiązującym do męczeńskiej śmierci Jezusa. Przy wyborze krzyża, który zawiśnie w naszym domu nie zapominajmy przede wszystkim o tej ważnej symbolice i wyznawanych wartościach chrześcijańskich.