Idealna sauna dla każdego

Najlepsze koparki

Idealna sauna dla każdego

W dzisiejszych czasach posiadanie sauny jest bardzo popularne, ale za razem bardzo kosztowne. Sauna jest zabiegiem z zakresu ciepłolecznictwa. Zaleca się korzystać z sauny jeden lub dwa razy w tygodniu. Jak mądrze korzystać z sauny, aby  nie zrobić sobie krzywdy? Jaki piec wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania?

Rodzaje pieców do saun 

jaki piec do saunyAby sauna mogła pełnić swoją funkcje, potrzebuje odpowiedniego pieca. Wielu z nas zastanawia się jaki piec do sauny wybrać? Dla jednych wydaje się to oczywiste, a dla innych jest to duży problem. Warto zatem podpowiedzieć jaki piec będzie odpowiedni i bezpieczny dla użytkownika. Jednym z rodzaji takich pieców jest piec elektryczny. Umożliwia ogrzanie całego pomieszczenia do optymalnej temperatury. Dodatkowo pozwala parować kamieniom, które wcześniej zostały polane wodą. Wyróżnia się cztery  rodzaje typów pieców takie jak jednofunkcyjne o najprostszej budowie. Zawiera on grzałkę, która ogrzewa powietrze i zrasza kamienie wodą. Dwufunkcyjne tzw kombi wyposażone w tradycyjną grzałkę i generator pary. Sprawdza się doskonale w saunie, jak i łaźni parowej. Kolejnym rodzajem pieca jest piec wielofunkcyjny, najbardziej rozbudowany. Stosując taki piec, można brać nie tylko kąpiele suche i parowe, ale także seanse zapachowe i inhalacje solne. We wnątrz pieca znajduje się zbiornik na wodę, która poprawia wilgotność w saunie. Ostatnim rodzajem pieców do saun są piece akumulacyjne. Głównym elementem tego pieca jest izolowany zbiornik kamieni i pokrywa. Piece tego typu są w ciągłej gotowości i nie wymagają programowania przed użyciem. Ponadto wyróżnia się dwa rodzaje pieców z wbudowanym panelem sterującym, który posiada pokrętła do ustawienia temperatury i czasu. Piec  z zewnętrznym panelem sterującym  umożliwiającym również sterowanie innymi funkcjami takimi jak oświetlenie, czy wentylacja.

Sauna to idealne rozwiązanie do każdego domu. Pozwala się odprężyć i zadbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy, ze w saunie nie należy przebywać dłużej niż 15 minut. Po wyjściu należy uzupełnić bilans płynów i dotlenić się. Bezwzględnie dbajmy o siebie i swoje zdrowie, gdyż mamy tylko jedno. Sauna to nie zabawka, wybierajmy mądrze.