Funkcyjny lakier nawierzchniowy – top coat gel

Najlepsze koparki

Funkcyjny lakier nawierzchniowy – top coat gel

Piękne, zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Ostatnim krokiem w tworzeniu manicure jest nałożenie produktu o nazwie top coat, którego to głównym zadaniem jest przedłużenie jego trwałości. Płytka pomalowana top coatem sprawi, że lakier nie będzie nieestetycznie odpryskiwał, a także wytrzyma w nienaruszonym stanie przez co najmniej kilka tygodni. 

Top coat – rodzaje

top coat gelFunkcyjne lakiery nawierzchniowe, a więc top coaty, stosuje się po bazie oraz nałożeniu lakieru. Wyróżnia się kilka podstawowych ich rodzajów ze względu na efekt, jaki uzyskuje się dzięki nim na paznokciach. Przykładowo top coat matujący cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród klientek, jak i właścicielek salonów kosmetycznych. Jest to niezwykle modne rozwiązanie, dające matowy efekt na naszych paznokciach. Natomiast top coat gel sprawia, że manicure prezentuje się świeżo, a paznokcie wyglądają na zdrowsze niż w rzeczywistości. Dodatkowo je pogrubia, intensywnie nabłyszcza oraz sprawia, że przez długi okres odbija się w nich światło. Ten lustrzany blask cieszy się największą popularnością wśród kobiet. Oczywiście zarówno efekt matowy, jak i żelowy można ze sobą łączyć, np. na jednej płytce malujemy top coat matowy, a na reszcie paznokci ten w formie błyszczącej. Ciekawy wybór stanowi również zastosowanie topu, który pęka. Nakłada się go normalnie pędzelkiem, po czym dopiero po jego zaschnięciu zaczyna się delikatne pękanie i pojawiają się na  nim rysy, wpływające na artystyczny charakter tego manicure. Poza tym otrzymuje się wtedy dwubarwny efekt. Inną opcją jest użycie topu świecącego w ciemności, który idealnie sprawdzi się na wieczorne wyjścia np. do klubu. Poza tym coraz popularniejsze stają się top coaty satynowe bądź perłowe zapewniające miękkie oraz stylowe wykończenie.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele topów, dzięki czemu każda kobieta jest w stanie wybrać coś dla siebie. Ich stosowanie jest niezwykle ważne, gdyż wpływa zarówno na ogólny wygląd manicure, jak i przedłużenie jego trwałości, dzięki czemu Panie przez długi okres mogą cieszyć się nieskazitelnym manicure. Najchętniej wybierany jest top coat żelowy.