Fachowa instalacja dużego monitora

Najlepsze koparki

Fachowa instalacja dużego monitora

Samo usytuowanie wielkoformatowego ekranu wyświetleniowego wymagało znacznego nakładu pracy, aczkolwiek byliśmy w stanie samodzielnie wykonać instalację. Jednak konieczność połączenia ekranu z systemem sterującym i centralną jednostką kontroli urządzeń audiowizualnych przerosła możliwości naszych techników, gdyż wymagała wiedzy której nie posiadali. Oczywistym było zaangażowanie zewnętrznej pomocy firm instalacyjnych.

Fachowa firma montująca monitory wielkoformatowe

sprawny montaż ekranu w krakowieMimo iż w okolicy działało wiele firm instalatorskich, niewiele z nich zajmowało się montażami monitorów wyświetleniowych w salach sportowych. Montaż wymagał bowiem podniesienia monitora i zawieszenia go na kablach mocujących, oraz podłączenia okablowania do głównej infrastruktury elektronicznej obiektu. Pozornie nie było to trudne, aczkolwiek instalacja wymagała dość dużego nakładu pracy. Montażu podjęła się firma, która rekomendowana była przede wszystkim za sprawny montaż ekranu w Krakowie, na zewnętrznej ścianie jednego z największych hotelów w mieście. Ekipa montażowa chwalona była za profesjonalizm i dokładność, ale również za umiejętność pracy w nawet najbardziej wymagających warunkach oraz imponująca wiedzę techniczną. O dziwo, koszty montażu nie okazały się nierozsądne, znajdując się na bardzo przystępnym pułapie cenowym. Instalatorzy w pełni zasłużyli na wysokie opinie, gdyż sam proces montażu dużego ekranu, mającego przeszło cztery metry przekątnej, nie zajął więcej niż pięć godzin, znacznie mniej niż pierwotnie zakładaliśmy. Owy ekran należy do urządzeń starego typu, więc jego konfiguracja i podłączenie do systemu sterującego nie należą do łatwych, aczkolwiek owe zadania zostały ukończone w następnym dniu, a sam monitor przetestowany pod kątem kompatybilności i wszelkich usterek.

Instalacja nie wymagała żadnych prac czy przeróbek strukturalnych na terenie obiektu, gdyż istniejąca infrastruktura w zupełności wystarczyła by podłączyć i uruchomić monitor bez przeszkód, podobnie jak bardzo fachowa konfiguracja monitora. Został on dodany do systemu sterowania tak, iż może obecnie działać bez żadnych niezgodności, a wszystkie jego funkcje mogą być bez problemu uruchamiane jako część programu ustawionego w systemie centralnego sterowania urządzeniami audiowizualnymi.