5 zalet trwałych płyt silikonowych

Najlepsze koparki

5 zalet trwałych płyt silikonowych

wytrzymałe płyty silikonowe

Jeśli szukamy zestawu do mycia w zmywarce, odpornych na wysoką temperaturę i lekkich talerzy, nie szukajmy dalej niż wytrzymałe płyty silikonowe. Płytki  są wykonane z silikonu utwardzanego platyną i nie zawierają plastikowych filtrów. Płyty te są również nietłukące, dzięki czemu są prawie niezniszczalne. Co więcej, są antypoślizgowe i zaprojektowane tak, aby zapobiegać bałaganowi. Nie znajdziemy bardziej przyjaznego dla środowiska talerza.

Płyty silikonowe są odporne na wysoką temperaturę

wytrzymałe płyty silikonowePłyty silikonowe dopuszczone do kontaktu z żywnością można myć w zmywarce, używać w kuchence mikrofalowej i piekarniku. Są również zatwierdzone przez FDA i certyfikowane przez CPSC. Płyty te zasysają do stołu. Jeśli martwimy się o bezpieczeństwo swojego dziecka, rozważ zakup silikonowej zastawy stołowej zamiast plastiku. W przeciwieństwie do plastiku, silikonowe płyty są bezpieczne dla niemowląt i małych dzieci. A jeśli nie jesteśmy przekonani, że silikon jest lepszy dla dzieci, sprawdźmy te 5 korzyści. Jeśli lubimy gotować, ale obawiamy się zabrudzenia blatu kuchennego, być może zainteresuje nas żaroodporna, wytrzymała płyta silikonowa. Płyty te są trwałe, antypoślizgowe i bezpieczne dla kuchenek mikrofalowych, piekarników i zamrażarek. Można je myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej do 100 stopni. Sam silikon nie zawiera BPA i jest hipoalergiczny. Ten materiał sprawia, że ​​jest doskonałym wyborem dla gospodarstw domowych z dziećmi. Jeśli zastanawiamy się, jak wyczyścić wytrzymałe płyty silikonowe, oto kilka wskazówek. Najpierw użyjmy nieściernej gąbki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Unikajmy używania plastikowych skrobaków lub gąbek do szorowania, ponieważ mogą one uszkodzić właściwości zapobiegające przywieraniu silikonu. Opłuczmy silikon gorącą wodą i osusz ściereczką z mikrofibry. Jeśli po wykonaniu tych czynności powierzchnia nadal pozostaje lepka, wypróbujmy bardziej agresywne metody.

Zasadniczo płyta silikonowa to praktyczny wybór z wielu powodów. Materiał jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu i bardzo chłonny, dzięki czemu nie pozwoli uciec żadnemu smakowi ani zapachowi. Ponadto materiał jest lekki i można go myć w zmywarce. Jest również łatwy do czyszczenia, więc nie musimy się martwić, że zostaną na nim odciski palców. Stosowanie trwałych produktów silikonowych ma wiele zalet, od długotrwałej jakości po ekologiczność użytych materiałów.

Więcej na: https://sklep.cztolkusz.pl/